Avrupa Pazarında “Xiaomi” Heyecanı

Çin merkezli dev teknoloji firması Xiaomi'den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Büyük teknoloji firması Xiaomi, artık dünyanın önemli isimleri arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde inanılmaz bir ürün çeşitliliği ve kullanıcı kitlesine ulaşan firma, daha da büyüyecek bir adım atmak için hazırlanıyor. Son zamanlardaki sıcak gelişmeler teknoloji pazarını da etkiliyor. Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri “Çin” merkezli şirketlere hiç yakın bakmıyor. Huawei ve ZTE’ye kapılarını kapatan ülke, buna neden olarak ulusal güvenliği gösteriyor. İşte bu ve benzeri nedenler yüzünden pazara uzak olan Xiaomi, artık büyümek için yeni adımlar atmaya başlayacak.

Xiaomi Özellikle Akıllı Telefon Modelleri İle Öne Çıkıyor

Son açıklanan rakamlara göre Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma hakkını kazanıyor. Yüksek satış rakamları ile rakiplerinin gözünü korkutan firma, özellikle Çin ve Hindistan pazarında oldukça aktif. Xiaomi sadece akıllı telefon üretmekle de kalmıyor. Akıllı telefonlara ek olarak ürün gamı içerisinde; tornavida seti ve pilav makinesi gibi ilginç ürünlere de yer veren şirket, bu sayede ek gelirler elde ederek, yükselişine emin adımlarla devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere bu tarz benzer girişimleri daha önce Apple da denemişti.

Xiaomi, Telefonlarını Avrupa'da Satmak için İngiltere'ye Üç Telefonla Giriş Yapıyor

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Avrupa pazarında kendisine çok daha hızlı şekilde yer edinebilmek için şimdiden girişimlerine başladı. Bu girişimler kapsamında şimdiye kadar piyasaya sürmediği üç yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışan firma, üreteceği telefonların tamamını Avrupa'da yapılan kullanıcı istatistiklerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirecek.