Avustralya'da Gerçek Pikachu Bulundu

gerçek pikachu

 

Geçtiğimiz ay Avustralya'nın Melbourne kentinde, vahşi hayat kurtarma ekiplerinin eline ilginç bir keseli sıçan geçmişti. "Genetik mutasyon" ile doğduğu görülen keseli sıçan, bilim insanlarının dikkatini çekmiş ve Pikachu olarak anılmaya başlanmıştı.

The Age isimli internet sitesi tarafından aktarılan haberde, bilim insanlarının keseli sıçanın üzerinde bir dizi test yaptıkları ve yaşadığı genetik mutasyonu çözmeye çalışmışlardı. Yapılan bir dizi çalışmanın ardından sıçacının rengindeki değişimin sebebi; hayvanın vücudundaki “melanin seviyesinin çok düşük olması” şeklinde açıklandı.

Yaklaşık beş ay önce, muhtemelen annesinin sırtından düştükten sonra, bir Melbourne sakini tarafından görevlilere teslim edilen Pikachu'nun tekrar doğaya salınmayacağı da belirtildi. Parlak ve dikkat çeken tüyleri sebebiyle avcıların direkt hedefi haline geleceğini söyleyen yetkililer, bu sebeple Pikachu'nun hayatı boyunca misafirleri olarak kalacağını aktardılar. Melbourne Üniversitesinden Dr. Kath Handasyde konuyu şöyle açıkladı: “Keseli sıçanların gece hayvanı oldukları düşünülürse, özellikle açık renkli tüyler, baykuş gibi yırtıcıların hayvanı görmesini oldukça kolaylaştırır.”

Her ne kadar az bulunan bir tür gibi görünse de açık renkli keseli sıçanlar, Avustralya'nın Melbourne bölgesinde görülebiliyorlar. Buna rağmen daha önce Pikachu kadar sarı renkli bir keseli sıçan görülmemiş ya da fotoğraflanmamıştı.