Avusturya Dışişleri Bakanlığı'na Türk Hackerların Saldırdığı İddia Ediliyor

Avusturya Dışişleri Bakanlığı'na Türk Hackerların Saldırdığı İddia Ediliyor

Türkiye'ye yönelik ambargo uygulama kararına destek veren ve Türk'lere AB Parlamentosu'nda karşı tavır alan Avusturya'nın Dışişleri Bakanlığı'na siber saldırı düzenlendi. Saldırının Türk hackerlar tarafından düzenlendiği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz cuma günü Avusturya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesine saldırı düzenledi. Saldırı sonrasından bir süre kapalı kalan internet sitesi kısa bir zaman sonra tekrardan erişime açıldı. Siber saldırının Avusturya'da Türkiye'ye yönelik uygulanan silah ambargosundan bir gün sonra gerçekleşmesi saldırının Türk hackerlar tarafından gerçekleştirildiği fikrinin ortaya atılmasına neden oldu. Saldırıyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, "Bu tür saldırılar bizi korkutamaz, Avusturya Türkiye'ye yönelik tavrına devam edecektir." şeklinde ifadelerde bulundu.

Avusturya Hükümetine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre saldırı geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde meydana geldi. Saldırı sırasında yavaşlayan ve yoğun trafik akışı tespit edilen internet sitesi geçici süreliğine önlem olarak kapatıldı. Öte yandan geçtiğimiz aylarda Türkiye'yi kötüleyen bazı reklam panolarının yer aldığı Viyana Havalimanı'na saldırı düzenlenmiş ve bu saldırıyı bir Türk hacker grubu üstlenmişti. Ayrıca Avusturya'ya son dönemlerde yapılan siber saldırıların genelinden Türk'leri sorumlu tutuluyor.

Hackerlar Kulaklıklara Sızmanın Yolunu Buldu

Amerikan Hükümeti, Hackerları Kendi Ordusunu Hacklemeye Davet Etti

YORUMLAR