Awesomenauts Yakında Tamamen Ücretsiz Oluyor

Awesomenauts Yakında Tamamen Ücretsiz Oluyor

2012 yılında çıkış yapmış olan ve ücretli olarak oyuncuların beğenisine sunulan Awesomenauts, 24 Mayıs tarihinden itibaren bilgisayarlara ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek.

Bir MOBA oyunu ve platform oyunu karışımı olan Awesomenauts, klasik MOBA oyunlarında farklı bir yaklaşım getiriyordu. İzometrik kamera açısının yerine 2 boyutlu görünümün tercih edildiği Awesomenauts'ta oyuncular 3'erli takımlar kurabiliyor ve birbirleriyle savaşabiliyorlardı. Üstelik oyunu aynı bilgisayarda 3 arkadaş oynayabiliyor ve takım oluşturarak rakipleriyle savaşabiliyorlardı.

Awesomenauts normalde Steam üzerinde makul bir fiyatla satılmaktaydı. Şu an 39 TL fiyata sahip olan oyunun daha önceden Steam indirimlerinde tek haneli fiyatlarla satıldığına tanık olmuştuk. Fakat 5 yıldır oynanan oyunun zaman ilerledikçe oyuncu kaybetmesi doğal bir durum. MOBA oyunlarında da ücretsiz oynama sisteminin yaygın bir uygulama olması Awesomenauts gibi ücretli oyunların işini zora sokuyordu. Oyunun geliştiricisi Romino Games bu faktörleri göz önünde bulundurarak oyunu ücretsiz yapıyor ve her oyuncunun oyuna erişebilmesini sağlıyor.

Açıkçası eskiyen bir oyunu ücretsiz yapmanın oyuna olan ilgiyi canlandırması muhtemel. Awesomenauts'un düşük sistem gereksinimleri de göz önünde bulundurulduğunda oyun birçok oyuncu için iyi bir seçenek olabilir. Awesomenauts ücretsiz olduğunda oyunu bu bağlantıyı kullanarak indirebileceksiniz:

Street Fighter 5 Önümüzdeki Günlerde Ücretsiz Oynanabilecek

YORUMLAR