Ayyıldız Tim’den Emniyet Genel Müdürlüğü Kimlik Bilgileri Çalındı Haberine Açıklama Geldi

Ayyıldız Tim’den Emniyet Genel Müdürlüğü Kimlik Bilgileri Çalındı Haberine Açıklama Geldi

Sabah gündeme düşen Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sistemlerine sızarak TC kimlik bilgilerinin çalınması haberine Ayyıldız Tim isimli Türk hacker grubundan tepki ve açıklama geldi.

ROR[RG] adlı hacker grubu Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sistemlerine sızarak bu sistemlerde saklanan bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ait kimlik ve adres bilgilerine eriştiği ve bu bilgileri yayınlayarak internet kullanıcılarının erişimine açtığı haberi üzerine, bazı mecralardan tepki ve yalanlama geliyor.

Ayyıldız Tim isimli grup bu saldırının yeni olmadığını, çalınan bilgilerin 2010 yılına ait olduğunu, bilgilerin Emniyet’e değil YSK’ya ait olduğunu iddia etti. Ayyıldız Tim’in web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğünde 70 milyon kişinin verisinin olamayacağı ve bu bilgilerin MySQL gibi bir platformda saklanmayacağının altı çiziliyor. Ayyıldız Tim, Anonymous’un Türkiye gündemi karıştırmaya yönelik bu girişiminin tamamen 2010 yılında yayınlanan gazete manşetlerine dayandırılarak üretildiği de bildirinde açıklıyor. Yapılan haberlerin tamamen siber suçlar ve emniyet birimlerini karalamaya yönelik olduğunun da altı çiziliyor. Ancak haberlerle ilgili henüz resmi açıklama yayınlanmış değil.

Dikkat! Kimlik Bilgileriniz Çalınmış Olabilir

YORUMLAR