Bakan'dan Evlere Ücretsiz İnternet Müjdesi

Bakan'dan Evlere Ücretsiz İnternet Müjdesi

Evlerde bedava internet dönemi başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yoksul ailelerin evlerine bedava internet hizmetinin getirileceğini belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu geçtiğimiz gün Intel ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin işbirliğiyle düzenlenen "Genç Fikirler Güçlü Kadınlar" projesine katıldı. Proje kapsamında düzenlenen toplantıda açıklamalar yapan Ramazanoğlu, önemli noktalara değindi. İnternet kullanımının yaygınlaştırılması için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Ramazanoğlu, bu kapsamda yoksul ailelerin evlerine ücretsiz olarak internet hizmeti vereceklerini belirtti.

Bakan Ramazanoğlu, kadınların ve çocukların internete erişimlerinin kolaylaştırılması için çalışmalara devam ettiklerini belirtirken, yeni projelerinden de bahsetti. Tespit ettikleri evlere ücretsiz olarak internet hizmeti vereceklerinin altını özellikle çizdi. Bu proje ile birlikte çocukların internet kafelerdeki uygunsuz ortamlardan uzak tutulması amaçlanacak. Projenin ilerleyen günlerde yasal olması bekleniyor. Ayrıca proje kapsamında tespit edilen evlere internetin yanı sıra tablet ve bilgisayar da verilecek. Evlere verilecek internet ise korumalı aile internet paketinden oluşacak.

Öte yandan hatırlarsanız, geçtiğimiz yılın başlarında da buna benzer bir proje başlatılmış ve Tamindir sayfalarında "Yoksul Ailelere Bedava İnternet Geliyor" haberiyle yayınlamıştık.

Bu sefer bu proje gerçekleşir mi dersiniz?

Hotspot Shield ile Özgür ve Güvenli İnternet

Güvenli İnternet için Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz En İyi 10 Windows Programı

YORUMLAR