Bakanlık Açıkladı 4,5G'ye Geçiş Ücretsiz Olacak

Bakanlık Açıkladı 4,5G'ye Geçiş Ücretsiz Olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 3G'den 4,5G'ye geçişin ücretsiz olacağını açıkladı.

Bakanlığın açıklamasına göre aboneler, geçiş için ek ücret ödemek zorunda kalmayacaklar. Bakanlık operatörlerin 1 Nisan 2016'dan itibaren yeni teknolojiyle vatandaşlara hizmet vermeye başlayacaklarını belirtti.

2G'den 3G'ye geçilirken BTK'nın aldığı kararla mevcut abonelerin SMS ile onay vermek suretiyle ek ücret ödemeden 3G abonesi olduklarını ve yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamak zorunda kalmadıklarını açıklayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, BTK'nın 3G'den 4,5G'ye geçilirken de benzer bir karar alarak tüketicileri yine mağdur etmeyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından 3G'den 4,5G'ye geçerken abonelerden ücret alınacağına dair yapılan haberler ve fiyat tabloları da geçerliliklerini kaybettiler.

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren IMT-Advanced teknolojisiyle Türkiye'de mobil iletişim alanında yeni bir dönem açılmış olacak. 4,5G teknolojisiyle video ve film izleme, veri indirme gibi benzeri akıllı mobil uygulamalarının 3G'ye oranla çok daha hızlı ve çok daha kaliteli olarak kullanılabileceği biliniyor. Ancak kota kapasitesi ve fiyatları hakkında henüz operatörlerden bir açıklama gelmedi.

4.5G Hayatımızda Ne Değiştirecek? İşte 4.5G Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

İşte 4.5G Uyumlu Akıllı Telefonların Listesi

4.5G'ye Hazırlanan Türkiye’de 36 Milyon SIM Kart Yenilenecek

YORUMLAR