Bakanlık Geliyoo.com ile İlgili Resmi Bir Duyuru Yayınladı, 'İlgimiz Yok' Dedi

Bakanlık Geliyoo.com ile İlgili Resmi Bir Duyuru Yayınladı, 'İlgimiz Yok' Dedi

Son birkaç gündür Türkiye gündemini meşgul eden yazılım girişimi Geliyoo.com hakkındaki iddialar çoğalınca, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tartışmalara son verecek bir duyuru yayınladı.

Bakanlık duyurusu, basın yayın organlarında "10 yılda 10 milyon bütçe ayrılarak yerli arama motoru Geliyoo kuruldu" başlığıyla yer alan haberlerin; söz konusu arama motorunun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen proje olduğu algısı oluşturmasından duyduğu rahatsızlığı açıkça ifade ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın web sitesinden yayınlanan açıklamada;

" Söz konusu arama motorunun var olup olmadığı, iddia edildiği kadar bütçe ayrılıp ayrılmadığı ve yerli olup olmadığına ilişkin Bakanlığımızın ilgili birimlerinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İddia sahiplerinin, yerli arama motoru projesiyle ilgili Bakanlığımızla bir temasları olmamıştır. Ancak, 18 Ocak 2017 (Bugün) tarihinde Bakanımız Ahmet Arslan’a hitaben elektronik posta yoluyla bir mektup göndermişleridir.

“Geliyoo” isimli arama motoru projesine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından maddi ve manevi herhangi bir destek sağlanmamıştır.

Bir süre önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın bir televizyon kanalındaki “Yerli arama motoru ile ilgili çalışmalar yapıyoruz” açıklaması, Geliyoo isimli arama motoruyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Elbette ki, ülkemize katkı sağlayacağına inanılan, yerli ve milli her türlü çalışmaya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" deniliyor.

‘Geliyoo’ İsimli Milli Arama Motoru Kafaları Karıştırdı (Güncellendi)

Geliyoo.com, 'Çakma Arama Motoru' Eleştirilerine Kendi Sitesinden Yanıt Verdi

10 Yılda Geliştirilen Yerli Arama Motoruna 1 Saatte Rakip Çıktı: 'Gidiyoo'

YORUMLAR