Bakanlıktan Yerli Otomobil Hakkında Açıklama!

Bakanlıktan Yerli Otomobil Hakkında Açıklama!

Geçtiğimiz günlerde yerli otomobil için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde haberler çıkmıştı. Ancak bugün Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sadece Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'yle çalışma yürütüldüğünü ifade ederek, yerli otomobil projesinde potansiyel yatırımcı adaylarıyla 2. tur görüşmelerinin başladığı açıklandı.

Ayrıca bakanlık, proejnin henüz tamamlanmadığını vurgulayarak şu sözleri yer verdi: "Bakanlığımız ve TOBB tarafından müştereken yürütülen ve kamuoyunca yakından takip edilen yerli marka otomobil projesiyle ilgili son günlerde yazılı ve görsel medyada, şirket isimleri verilerek bir ortak girişim grubu oluştuğu yönünde haberler yer almaktadır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen aşamada potansiyel yatırımcı adaylarıyla 2. tur görüşmeler gerçekleştirilmekte olup, henüz süreç tamamlanmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarıyla süreç tamamlanacak olup konuya ilişkin açıklamalar müteakiben resmi kanallardan yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Şu anda herhangi bir şirket ile anlaşılmadığını ifade eden Bakanlık, yerli otomobil projesi için hızla çalışıldığını dile getirdi.

Yerli Otomobilin Üreticisi Belli Olmak Üzere

Yerli Otomobilin Arazisi Hazır!

YORUMLAR