Bakın Bir Samsung Galaxy S7 Kaç Paraya Üretiliyor

Bakın Bir Samsung Galaxy S7 Kaç Paraya Üretiliyor

Samsung'un en yeni amiral gemisi Galaxy S7'nin Samsung'a maliyetinin ne kadar olduğu ortaya çıktı.

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S7, piyasaya çıkalı neredeyse 2 ay oldu. Telefonun fiyatı ise geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktı ve yüksek fiyatı ile pek çok kişiyi üzdü. Ortalama 650 dolar (2 bin TL) gibi bir fiyat etiketine sahip olan telefon hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler ise telefonun ne kadara mal olduğunu gözler önüne seriyor. Oldukça düşük bir fiyata üretilen telefon neredeyse 3 katı fiyat ile satışa sunuluyor.

Söylentilere göre telefonun en pahalı parçası olan Snapdragon 820 yonga setinin Samsung'a olan maliyeti sadece 62 dolar. Yonga setinden sonra telefonu iddialı bir konuma yükselten kameranın ise sadece 12 dolar ederi olduğu söyleniyor. Parçaların montajı, ekran maliyeti derken satışa hazır bir Galaxy S7'nin toplam maliyeti ise 255 dolara denk geliyor. Ayrıca Galaxy S5'in maliyetinin de 254 dolar olduğunu hatırlatalım. Projelendirme, AR-GE ve patent derken yükselen bu maliyet 650 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça cüzi miktara üretildiği görülen Galaxy S7'nin satış fiyatı ile maliyet fiyatı arasındaki farkın yüksek olduğu da görülüyor.

Samsung Galaxy S7 Ailesinin Tek Dezavantajı Android İşletim Sistemi

Samsung Galaxy S7 Ailesi Su Geçirmiyor Ama Suya Dayanıklı Değil, İşte Yeni Bir Test

YORUMLAR