Bakın Galaxy Note 7 Fiyaskosu, Samsung’a Ne Kadara Patladı

Bakın Galaxy Note 7 Fiyaskosu, Samsung’a Ne Kadara Patladı

Tüm denemelerine ve emeklerine rağmen Galaxy Note 7’yi pazarda tutamayan Samsung, akıllı telefon yüzünde çok büyük miktarlarda para kaybetti. Samsung'un Galaxy Note 7 yüzünden kaybettiği rakam uzun süre konuşulacak. 

Aylardır Galaxy Note 7 ile uğraşan Samsung, sonunda pes ettiğini ve akıllı telefonunu piyasadan geri çektiğini açıkladı. Bugüne kadar üretilmiş olan tüm Galaxy Note 7’lerin (yeni üretilenler de buna dahil) iade edilmesini talep eden Güney Koreli şirket, Galaxy Note 7 sorunundan dolayı çok büyük miktarda para kaybetti.

Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından, Samsung’un tahmini kar miktarı yeniden hesaplandı. Yeni hesaplamaya göre, Samsung’un bu senenin üçüncü çeyreğinde sadece 4.6 milyar dolar kazanması bekleniyor. Galaxy Note 7 sorunları ortaya çıkmadan önce şirketin tahmini kazancı 7 milyar dolardan fazlaydı. Yani Galaxy Note 7’nin Samsung’a 2.4 milyar dolar zarar ettirdiğini söyleyebiliriz.

2.4 milyar dolar kaybetmek Galaxy Note 7’nin ölçülebilen zararlarından birisi. Samsung, kim bilir Galaxy Note 7’nin markanın adını lekelemesinden dolayı ne kadar kaybedecek?

Patlayan Yeni Galaxy Note 7'ler İçin Resmi Açıklama

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını Durdurdu

YORUMLAR