Bakın YouTube AdBlock Kullananları Nasıl Cezalandırıyor

Bakın YouTube AdBlock Kullananları Nasıl Cezalandırıyor

YouTube AdBlock kullanan kullanıcılarını saptayarak onlara bir ceza vermeye hazırlanıyor. AdBlock kullanıyorsanız YouTube'un hedefi olabilirsiniz.

Reklam engelleyen AdBlock yazılımları son yıllarda çeşitlendi ve popüler oldu. YouTube video reklamlar göstermeye başladıktan sonra kullanım oranı artan AdBlock tipindeki yazılımlar için Google sert bir yöntem kullanacak. YouTube üzerinden gösterilen video reklamlarda kısa bir süre içinde beliren "Reklamı Geç" seçeneği AdBlock kullanıcılarına görünmeyecek. AdBlock kullanıcıları da reklamları sonuna kadar izlemek zorunda kalacaklar.

Böylece reklamlar ister 20 saniye ister 3 dakika olsun kullanıcının video reklamı atlama seçeneğini elinden alan YouTube, AdBlock eklentisi kapatılmış ya da kaldırılmış olursa bu hakkı tekrar kullanıcıya geri verecek. Google tarafından YouTube'a eklenen bu özellik sayesinde hem kullanıcının AdBlock gibi yazılımlardan vazgeçmesi, hem de reklam izlenme sürelerinin artması hedeflenmiş. Google için oldukça masraflı bir hizmet olan YouTube, böylelikle reklam gelirlerini biraz daha artırmayı da hesaba katmış. Bu özelliği duyurduğundan beri aldığı reklamlarda artış olduğu söyleniyor.

 

 lginç YouTube Hileleri

Google YouTube Gaming'i Devreye Sokuyor

YORUMLAR