Ballmer: Windows 7’den Windows 8’e Korkmadan Geçin

Ballmer: Windows 7’den Windows 8’e Korkmadan Geçin

Windows 8, işletim sistemi pazarında Microsoft’un son iddiası. Ürün, kafaları karıştırdığı söylenen çok sayıda özellik ile beraber gelmiş olsa da, şirket her fırsatta ürünü övmeyi sürdürüyor.

CEO Steve Ballmer, Londra’da Microsoft Yönetim Brifingi’nde  yaptığı konuşmada, herkese, Windows 7’den Windows 8’e geçmeye karar verdikleri takdirde, müşterilerin bir şey kaybetmeyeceklerini, çünkü yeni işletim sisteminin ondan önceki ile aynı platformda inşa edildiğini anlattı. Bu da Windows 8’in, Windows 7’de kullanılabilir olan özelliklerin tümü ile geldiğini fakat aynı zamanda, müşterilerin ihtiyaçlarını iyileştirmek için kendine özgü özellikleri de getirdiğini gösteriyor. 

Ballmer ayrıca, Redmond tabanlı teknoloji devi Microsoft’un; sanayi sektöründe daha geniş bir yer sergilemesine olanak sağlayacak cihazlar ve hizmetler yaklaşımına doğru yavaş yavaş göç ettiğini ve dolayısıyla uzun süredir sadece bir yazılım şirketi olmadığını vurguladı.

Ballmer şöyle konuştu: “Biz ürünümüzü, yani Windows’u, sadece yeniden düşünmekle kalmıyoruz, aynı zamanda pazarda nasıl yer alacağını da düşünüyoruz. Temel becerimiz yazılım olsa da, bir cihazlar ve yazılım şirketi oluyoruz.”

Microsoft, Surface RT tabletin çıkışıyla ve çıkışı beklemekte olan aynı nitelikte birkaç cihazla, bu yaklaşıma doğru ilk adımını attı. 7 inç ekranlı olan ve özellikle oyun amaçlı geliştirilen mini-Surface tablet 2013’te çıkacak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra Surface akıllı telefonun da “Surface” ürünleri ailesine katılması bekleniyor.

Windows 8 Pro ve eski Windows uygulamasıyla çalışacak olan Surface Pro da 2013’te kullanıcılarla buluşabilir.

YORUMLAR