Ballmer’a Göre Windows Phone 8 Küçük Fakat Büyüyor

Ballmer’a Göre Windows Phone 8 Küçük Fakat Büyüyor

Ballmer, şirket platformunun akıllı telefon dünyasında üçüncü güçlü şirket olabileceğine inanıyor. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Windows Phone’un akıllı telefon dünyasında nispeten küçük kaldığını itiraf etti. Bununla birlikte Ballmer, telefonun işletim sisteminin çıkacak en son versiyonu ile beraber satışların patlayacağını iddia etti.

Bugün İsrail’de Windows 8’in tanıtımı boyunca “Gerçekten hızlı adımlar atabilmek için Windows Phone’da yükselme olmasını umuyorum.” diyen Ballmer, Windows Phone’dan son derce umutlu görünüyor. 

Microsoft; geçen hafta masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için tanıtılan Windows 8 platformunun lansmanından sadece günler sonra, resmi olarak Windows Phone 8 platformunu tanıttı.  Şirket, Xbox 360 video oyun konsolu gibi tüketicilerin ciddi olarak göz atma isteyeceği ürünler ailesinin ikisini de birbirine bağlamak istiyor. 

Microsoft, geçen iki yıldır elde ettiği çok az bir başarıyla mobil işletim sistemini satışa sunmak üzerine çalışıyor. Fakat en son lansman ve HTC’den, Nokia’dan ve Samsung Elektronik’ten gelen bazı güçlü ürünlerle beraber Ballmer, Windows Phone’un akıllı telefon mağazasında en güçlü üçüncü telefon olabileceğini söylüyor.

Google’ın Android işletim sisteminin sürekli artan baskınlığına ve  Research In Motion’ın BlackBerry 10 platformu ile sahaya çıkışına bakılırsa, Microsoft’un akıllı telefon pazarındaki gücü eline almak istemesi son derece iddialı bir tutum.

YORUMLAR