Bandai Namco, Little Nightmares Adlı Korku Oyununu Duyurdu

Bandai Namco, Little Nightmares Adlı Korku Oyununu Duyurdu

LittleBigPlanet oyununun PS Vita sürümünde görev alan İsveçli firma Tarsier Studios, Hunger adlı bir korku ve macera konulu platform oyunu geliştirmeye başlamıştı. Firma ardından Bandai Namco ile ortaklık kurarak bu oyunu Little Nightmares adı altında geliştirmeye devam etti ve geçtiğimiz günlerde oyunun duyurusu da yapıldı.

Oyun sarı yağmurluk giymiş "Maw" adı verilen küçük bir kızın içerisinde bulunduğu bölgeden kaçmaya çalışması konu alıyor. Bu bölgedeki yaratıklar küçük kızı yemeye çalışırken biz de onun kurtulmasına yardım edeceğiz. Oyunun yapımcıları insanların çocukluk korkularının çoğuyla bu oyunda karşılaşacaklarını da belirtiyorlar. Oyunun 1 dakikalık duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Videodan da görüldüğü üzere oyun LittleBigPlanet'in yapısıyla çoğu noktada benzerlik gösteriyor, yani LittleBigPlanet oyuncularına Little Nightmares oldukça tanıdık gelecek. Little Nightmares'in tam tanıtımı Gamescom 2016 etkinliği kapsamında yapılacak. Bu fuar 17-21 Ağustos tarihleri arasında Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenecek. Oyunun hem konsollar hem de PC platformu için çıkış yapması bekleniyor.

YORUMLAR