Bankacılar ve Akademisyenler Bitcoin’i Tartışıyor

Bankacılık Kongresi

Bankacıların ve akademisyenlerin katılımıyla bu sene ilki düzenlenecek 1. Bankacılık Kongresi’ne dair detaylar ortaya çıktı.

Yapılan açıklamayla birlikte kongrede Bitcoin ve sanal paralar başta olmak üzere, bankacılık sektöründeki sen son teknolojik gelişmelerin masaya yatırılacağı söylendi.

BTC

1. Bankacılık Kongresi, 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nün ev sahipliği yapacağı kongrenin açılışını, İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku yapacak. Kongrede 102 farklı konu, akademisyenler ve bankacılar ile uygulamacılar tarafından katılımcıların görüşlerine sunulacak. Kongrede akademik çalışmaların yanı sıra, 4 ayrı yazarın imza etkinliği de yapılacak.

2 gün sürecek olan kongrede, bankacılık ve finans alanında söz sahibi akademisyenler, şubesiz bankacılık, bilgi güvenliği, robot teknolojisi, sanal paralar ve Bitcoin konuları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde görüş alış verişi yapacak. Kongrede en önemli tartışma konularından birisi hiç şüphesiz ki sanal paralar ve Bitcoin olacak.

Kongrenin önemine dikkat çeken 1'inci Uluslararası Bankacılık Kongresi Dönem Başkanı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şenol Babuşçu, sanal paraların yanı sıra hızla değişim gösteren finansal piyasalar ve bankacılık sektörünün gelecek vizyonunun, hem uygulamanın içindeki bankacılar hem de akademisyenler tarafından farklı bakış açılarıyla tartışılmasının sektör için büyük fırsat olduğunu söyledi.