Barış Manço'nun 70'inci Doğum Günü

Barış Manço'nun 70'inci Doğum Günü

Büyük küçük herkesin sevgilisi usta sanat adamı Barış Manço hayata gözlerini yumalı yaklaşık 14 yıl olmuş olmasına rağmen hala şarkılarıyla ve yaptığı işlerle insanların kalbinde yaşamaya devam ediyor. Bunun farkında olan Google Türkiye ekibi tarafından 2 Ocak 2013 tarihi yani Barış Manço'nun 70'inci yaş günü için çok özel bir Doodle yayınlandı.

Bilindiği üzere Google hazırlamış olduğu Doodle adı verilen özel logolar ve görseller ile dünyaca ünlü sanatçı veya bilim adamlarının doğum veya ölüm günlerini kullanıcılarına hatırlatıyor. 2 Ocak 2013 tarihi itibarıyla Google Türkiye sayfasına giren kullanıcılar Barış Manço'nun 70'inci Doğum Günü anısına hazırlanmış Doodle ile karşılaşacaklar.

Barış Manço'nun 70'inci Doğum Günü anısına hazırlanan Doodle üzerine tıklayan kullanıcılar, Google üzerinde ünlü şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı, Türkiye'de rock müziğin öncülerinden olan ve daha sayısız güzel işe imza atan Barış Manço aramasını yaparak sanatçı hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilecekler.

Bu şekilde güzel bir jest yapan ve Barış Manço'yu tekrar gündeme getirerek insanlara hatırlatan Google Türkiye ekibine gerçekten de teşekkürler.

2012 Yılı ve Türkiye'de Yandex

YORUMLAR