Başarılı Yönetmen Zack Snyder, Çok Tartışılacak Filmini Açıkladı

Başarılı Yönetmen Zack Snyder Yeni Projesini Açıkladı

Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League gibi DC evreninin amiral gemisi yapımlarına imza atan başarılı yönetmen Zack Snyder, yeni projesini sosyal medya platformu Vevo üzerinden açıkladı.

Son dönemin popüler sosyal medya uygulamalarından Vevo'da hayranlarıyla soru cevap gerçekleştiren Snyder, yeni filminin Ayn Rand’ın 1943 yılında yazdığı The Fountainhead kitabının uyarlaması olacağını belirtti.

2016 yılında Hollywood Reporter ’a verdiği demeçte, söz konusu kitabın haklarının Warner Bros.’ta olduğunu ve üzerinde çalıştığını söyleyen usta yönetmen, uzun yıllardır kafa yorduğu projesini nihayet hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Snyder, son yıllarda bütün dikkatini DC evrenine vermişti. Daha önce yaptığı açıklamada, The Last Photograph isimli bir projeyle ilgilendiğini dile getiren ABD’li yönetmen, görünüşe göre öncelik sırasında bir değişikliğe gitmeye karar vermiş.

Öte yandan, Snyder’ın yeni filmine konu olacak The Fountainhead, dönemin en tartışmalı kitapları arasında yer alıyor. 1943 yılında Ayn Rand tarafından yazılan ve  bugün bile tartışılan kitap, kadınları küçük ve önemsiz göstermesi sebebiyle eleştiri oklarının hedefinde kalmıştı.

Mimar Howard Roark’ın hikayesine odaklanan kitapta, kadınların erkeklerle eşit olmadığı ve onların erkeklerin ihtiyaçlarını gidermek için dünyaya gelen varlıklar olduğu resmediliyordu.

The Fountainhead’in modern uyarlamasını beyaz perdeye taşıyacak olan Snyder’ın, filme nasıl bir yorum katacağı şimdiden büyük bir merak konusu.

İlk kez King Vidor tarafından 1946 yılında filmi çekilen kitap, Türkçe’ye “Hayatın Kaynağı” ismiyle çevrilmişti. 

The Fountainhead Fragmanı: