Başkan Trump'ın Şirketi 200 Milyon ABD Vatandaşının Bilgilerini Sızdırdı

Başkan Trump'ın Şirketi 200 Milyon ABD Vatandaşının Bilgilerini Sızdırdı

Donald Trump yönetimine bağlı kurum ve şirketler hakkında hemen her gün yeni bir "kazayla oldu" haberi okumak gündelik rutinlerimizden biri oldu.

NTV'de yayınlanan bir habere göre, ABD'de 200 milyona yakın seçmenin kişisel bilgileri yanlışlıkla deşifre oldu. Buna sebep olan kuruluş, Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi adına çalışmalar yürüten Deep Root adında, Donald Trump seçim kampanyası için çalışmış bir şirket olarak açıklandı.

Yaşanan bu "kaza" yaklaşık olarak ABD nüfusunun yüzde 62'sini derinden sarmış durumda. Çünkü söz konusu seçmenlerin tüm özel bilgileri internette hızla yayılıyor. Sızıntı, 200 milyon ABD vatandaşının isimleri, yaşları ve adreslerinden oluşan dev bir veri tabanı tabanını ihtiva ediyor.

Deep Root veri düzenleme şirketi kaynaklı bu sıkıntı hakkında henüz ABD Başkanı Donald Trump'tan bir açıklama da gelmedi.

Bu arada, Trump hakkında çıkan çevreci destekli ve bu politikalarını yerden yere vuran haberlerin de ardı arkası kesilmiyor. Trump yönetimi iç ve dış politikada, özellikle ABD'deki teknolojik sermayeler tarafından çok sert eleştiriliyor ve zaten alamadığı desteğin de yok olmasına yol açıyor gibi.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Trump’a Tepkisini Belirtti

Valve Patronu Gabe Newell da Trump'ın Müslüman Yasağından Yakındı

Trump’a Karşı Koyan Bir Tek Twitter Oldu, Müslümanları Fişlemeyi Reddetti

YORUMLAR