Başlat Menüsüne Sahip Windows 9 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Başlat Menüsüne Sahip Windows 9 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Eğer Windows 8'de başlat menüsü olmamasından şikayetçiyseniz ve Microsoft'un başlat menüsünü Windows'a yeniden eklemesini heyecanla bekliyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var. Hatırlanacağı üzere Microsoft Windows 7'de büyük bir başarı yakalamıştı ve kullanıcıların bütün ihtiyaçalrını karşılamayı başarmıştı. Firma bu başarısını bir adım öteye taşımak ve gelecekteki teknolojileri desteklemek için Windows 8'i yayınlamış ve dokunmatik ekranlar gibi yeni teknolojileri ön plana çıkarmıştı. Fakat masaüstü bilgisayarlar konusunda aynı yolu izlemeyen Microsoft oldukça radikal bir karar almış ve başlat menüsünü tamamen işletim sisteminden kaldırmıştı. Bu nedenle Microsoft yoğun kullanıcı tepkisine maruz kalmıştı.

Windows 8.1 güncellemesiyle başlat tuşunu geri getiren Microsoft yine de başlat menüsü problemi üzerinde detaylı bir çalışma yapmamıştı. Fakat bir süre önce Microsoft başlat menüsünü tam anlamıyla Windows'a geri döndüreceğinin sinyallerini vermişti. Myce tarafından yayınlanan ve bir sonraki Windows versiyonuna (muhtemelen Windows 9) ait olduğu iddia edilen ekran görüntüleri ise başlat menüsünün bir sonraki Windows versiyonunda nasıl çalıştığını bize gösteriyor:

Özel bir Windows geliştirici sürümünden alınan ekran görüntüsünde başlat menüsünün metro arayüzüne benzer bir görünüme sahip olduğu gözleniyor. Ekran görüntülerinin gerçek ekran görüntüleri olup olmadığı konusunda Microsoft'tan kesin bir açıklama henüz yapılmadı. Bu nedenle gelişmeleri takip etmekte fayda var.

Eğer Windows 8 bilgisayarınızda klasik başlat menüsünü kullanmak isterseniz Start Menu 8 programı işinizi görecektir:

Haftanın Android Oyunu: Metin Uca'dan Gaf Dağı

YORUMLAR