Batarya Testinde Chrome Yine Hayal Kırıklığına Uğrattı

Batarya Testinde Chrome Yine Hayal Kırıklığına Uğrattı

RAM canavarı olarak bilinen ve bu konuda çok fazla tartışmaya konu olan popüler internet tarayıcısı Google Chrome, geçtiğimiz günlerde yapılan bir batarya testinde de kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Eğer düzenli olarak Google Chrome kullanıyorsanız birazdan okuyacaklarınız sizi biraz üzebilir. Kısa bir süre önce Opera'nın güç tasarruf modunu tarayıcısına entegre etmesinden hemen sonra, bu sefer de Microsoft kendi tarayıcının pil tüketimini göstermek için bir pil testi gerçekleştirdi.

Karşılaştırmalı olarak yapılan pil testinde Microsoft Edge'in pil tüketimindeki performansı ön plana çıkarken, Google Chrome hakkındaki acı gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı. Karşılaştırmalı yapılan pil testinde Google Chrome pili en çabuk tüketen tarayıcı olurken, Microsoft Edge en uzun süre dayanan tarayıcı oluyor. Testi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

En çok kullanılan dört internet tarayıcısını deneyen Microsoft, basit bir test ile tarayıcıların dayanma sürelerini ölçtü. Aynı model dizüstü bilgisayarlar üzerinde gerçekleşen testte Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Opera tarayıcılarının HD video oynatma konusundaki pil performansları ölçüldü. Bilgisayarları fişten çektikten hemen sonra oynatma tuşuna basan yetkililer, dizüstü bilgisayarların kapanmasını bekledi ve ilk pes eden beklenildiği gibi Google Chrome oldu. 4 saat 19 dakika dayanabilen Google Chrome ilk tükenen tarayıcı olurken, 7 saat 22 dakikalık süre ile Microsoft Edge en çok dayanan tarayıcı oldu. 

Bu test ile pil konusundaki iddialarını destekleyen Microsoft Edge'nin yine de önemli eksikliklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bir sonraki güncelleme ile birlikte Edge'in daha performanslı bir halini görebiliriz.

Firefox ve Edge Arasında Kıyasıya Bir Rekabet Var Ama Lider Hala Chrome

Google Android Güvenlik Ödülleri Programı Milyarlar Saçıyor!

İşte Windows 10 Kullanıcılarının En Beğendiği Özellik


YORUMLAR