Batman, 88 Yaşında Hayata Veda Etti

Batman, 88 Yaşında Hayata Veda Etti

Televizyona uyarlanan ilk Batman serisinden tanıdığımız, Adam West hayata gözlerini yumdu. Bir süredir lösemiyle savaşan 1928 doğumlu ünlü aktör, 88 yaşında sevenlerine veda etti.

Muhteşem ses tonu ve yakışıklılığıyla döneminin sevilen oyuncusu, ilk olarak Bruce Wayne’i (Batman) canlandırdığı rolüyle tanındı. Daha mizansen bir dönemde, alaycı oyunculuğuyla harika bir uyum sağlayan West, son dönemdeyse Family Guy’da Mayor West karakterine can veriyordu. Family Guy’dan önce de sayısız dizi ve çizgi dizide seslendirme yapan West’i, son olarak The Big Bang Theory’e konuk olmasıyla hatırlıyoruz.

 

Aynı seride birlikte rol aldığı, Batman’in sağ kolu Robin’i canlandıran Burt Ward, “Çok kıymetli dostumu kaybettiğim için harap durumdayım. Adam’le 50 yılı aşkın bir dostluğumuz vardı. Hayatımızın en eğlenceli zamanlarını birlikte paylaştık, ailelerimiz birbirlerine derin sevgi ve saygı duyuyorlar. Sonsuza kadar onu özleyeceğim.” şeklinde konuştu.

West’in her zaman kendisini ‘Parlak Şövalye’ olarak gördüğünü dile getiren ailesi, “O her zaman bizim kahramanımızdı ve hep kahramanımız olacak ” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR