Batman, İlk Defa Bir Mobil Oyunda Düşmanımız Olacak

Batman, İlk Defa Bir Mobil Oyunda Düşmanımız Olacak

Bugüne kadar çıkan neredeyse her Batman oyununda ana karakterimiz Batman'di ve Gotham şehrini ele geçirmeye çalışan kötülere karşı savaşıyorduk. Ancak yayınlanan yeni bir mobil oyun, Batman'i düşmanımız yapıyor.

Çok da tutulmayan Infinite Crisis isimli MOBA oyununu geliştiren Turbine stüdyoları tarafından yapılan Batman: Arkham Underworld, oyunculara kendi yeraltı çetelerini kurduruyor. Oyunda amacımız kötü karakterleri hapisten kaçırarak ya da geliştirirek kendi tarafımıza çekmek ve çetemizi daha da güçlü hale getirmek. Kötüler oynamamız ve en kötü olmaya çalışmamız sebebiyle de oyunun belirli yerlerinde Batman ile dövüşmemiz de mümkün olabiliyor.

Arkham Underworld'ün konusu orijinal olsa da oynanış bakımından birçok farklı mobil oyundan esinlendiğini söyleyebiliriz. Özellikle yılların değişmez ismi Clash of Clans'ın savaş mekaniklerinden bir hayli yararlanılmış. Arkham Underworld'de de kedinimize bir merkez inşa ediyor ve onu stratejik olarak konumlandırıyoruz. Bu konumlandırmalar sayesinde gelen saldırıları engelleyebiliyor, başka merkezlere saldırırken öne geçebiliyoruz. 

Şimdilik sadece iOS platformu için yayınlanan oyun, yakın zaman sonra Android platformu için de piyasaya sürülecek. The Riddler, Harley Quinn, Mr. Freeze, Scarecrow ve Killer Croc gibi kötüleri çetemize dahil edebildiğimiz oyunda, yeterince güçlendiğimizde son hareket olarak da Batman ile dövüşebiliyoruz. Oyuna dair ayrıntılı bilgilerin yer aldığı oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pokémon GO Mobil Oyun Listelerini ve Rekorları Altüst Etti

Facebook'ta Ebeveynler Mobil Oyunlarda Çocuklara Meydan Okuyor

YORUMLAR