Battlefield 1 Rekora Koşuyor, 19 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Battlefield 1 Rekora Koşuyor, 19 Milyon Oyuncuya Ulaştı

DICE tarafından geliştirilen Battlefield serisinin son oyunu Battlefield 1, bizleri sürpriz şekilde Birinci Dünya Savaşı'na götürmüş ve bu temayı muhteşem oynanışıyla birleştirerip, harika bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Bugün yapılan bir açıklamayla oyunun hak ettiği ilgiyi gördüğü açıklandı.

Oyunun dağıtımcısı Electronic Arts'ın yaptığı son açıklamada Battlefield 1'in alt aylık dönemde toplam 19 milyon oyuncuya ulaşmayı başardığı belirtildi. Serinin bir önceki oyunu Battlefield 4'e göre yüzde 50 daha hızlı büyüyen Battlefield 1'in bu rakamlarla kendi çapında küçük bir rekora imza attığı da söylendi.

Battlefield 1 çıkmadan önce FPS oyunu seven büyük bir oyuncu kitlesi, artık modern ve uzay temalı oyunlardan sıkıldıklarını belirtmeye başlamışlar hatta bunun için kampanyalar organize etmişlerdi. Her yeni oyunla uzayın derinliklerine biraz daha adım atan  FPS dünyasını kurtarmak için harekete geçen ilk şirket de DICE olmuş ve Birinci Dünya Savaşı temalı bir oyun ile karşımıza çıkmıştı.

Oyun çıktığı ilk günlerde birçok "bug" ile burun buruna gelse de Battlefield serisinin sadık kitlesi biraz olsun bunu görmezden gelerek, oyunun geliştirilmesine yardım etmiş ve bu sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamıştı. Ardından yapılan kimi indirimler ya da hoş fırsatlar ile satış rakamlarını artırmayı başaran Battlefield 1, tam 19 milyonluk satışıyla kitlesini daha da büyüteceğinin ilk sinyalini de vermiş oldu. 

Battlefield 1'de de Dev Köpek Balığını Buldular

Battlefield 1: They Shall Not Pass'in Bütün İçeriği Ortaya Çıktı

YORUMLAR