Battlefield 1'de Altı Silah Sınıfı Olacak ve Silah Eklentileri Olmayacak

Battlefield 1'de Altı Silah Sınıfı Olacak ve Silah Eklentileri Olmayacak

Tüm Battlefield oyuncuları yeni, modern bir Battlefield beklerken bizlere sürpriz yapan EA Games ve DICE, Battlefield 1 ile ilgili haber yayınlamaya devam ediyor.

Battlefield oyuncuları şu an büyük bir heyecanla E3'ü beklemeye devam ediyor. Bugün yayınlanan haber ise oyundaki silah çeşitliliğiyle ilgili. Açıklananlara göre oyun içerisinde 6 farklı silah kategorisi olacak:

  • Shotgun
  • SMG
  • LMG
  • Semi-Auto
  • Side-Arm
  • Sniper Rifle

Aslında bu silah kategorileri hali hazırda FPS oyuncularının alışık olduğu silahlar. Tek farkı bunların 1. Dünya Savaşı temalı olacak olması. Bu oyundaki silahların tek farkı ise, alıştığımız modern savaş oyunlarındaki silah modifiye etmek uygulamasının olmaması. Silahlar bir hayli eski olduğu için Battlefield 1'de silah modifiye edebilme şansımız olmayacak, sadece skin ve zoom gibi belirli başlı özelliklerle oynayabileceğiz.

Silah dizaynlarından sorumlu olan Julian Schimek, oyun içerisindeki asıl olayın silahları modifiye etmek değil de hangi silahların hangi konuda güçlü ve zayıf olduğunu öğrenmek olduğunu söyledi. Yani bazı noktalarda FPS kafasıyla değil de, RPG kafasıyla düşünmemiz gerekiyor olacak.

Battlefield 1'in ekim ayında PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Electronic Arts Yeni Battlefield 1 Fragmanını Bu Kısa Videoyla Duyurdu

Overwatch Yakında Konsollar Arası Oynanabilir

Tüm Blizzard Oyunları Facebook Üzerinden Canlı Yayınlanabilecek

YORUMLAR