Battlefield 1'de Güvercin Olabileceğiz

Battlefield 1'de Güvercin Olabileceğiz

Bu sonbaharın en çok beklenilen oyunlarının başında gelen Battlefield 1, daha önce görmediğimiz harika özellikleriyle tekrar tekrar karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer oyunda yer alan güvercin bölümü videoya alındı.

DICE ve EA, Battlefield serisi için radikal bir karar almış ve Birinci Dünya Savaşı temalı Battlefield 1 ile karşımıza çıkmıştı. İçerisinde Osmanlı Devleti'ni de içerecek olan oyun, FIFA'nın ardından Türkçe dil desteği sunan bir başka Electronic Arts oyunu olmuştu. İçerisinde bol aksiyonun ve sınırsız çatışmanın bulunacağı oyunda, bir de güvercin olabileceğimiz bir bölümün olduğu ortaya çıktı. Battlefield 1'in hikaye bölümlerinden bir tanesinde, oyuncular gerçekten bir güverni kontrol ederek, onu merkez komutanlığa ulaştırmaya çalışacak.

Cambrai Savaşı'nı konu alan Battlefield 1 bölümünde, karakterlerimizden bir tanesi alan Edward'ın da içerisinde bulunduğu bir tank çamura saplanacak ve düşman askerler tanka girmeye çalışırken, buhnu merkez komutanlığa iletmemiz gerekecek. Dönemin şartları sebebiyle aktif telsiz sistemi olmadığı için bu görev bir güvercine düşecek. Güvercinin götürdüğü haber çok da hayırlı değil; ancak ortaya güzel sahnelerin çıktığını söyleyebiliriz. İşte oyundaki o sahneler:

Battlefield 1'de Osmanlı Askerleri İlk Kez Göründü

Battlefield 1'den Bir Saatlik Osmanlı - İngiliz Savaşı

İşte Türkçe Seslendirmeli Battlefield 

YORUMLAR