Battlefield 1'de Osmanlı Askerleri İlk Kez Göründü

Battlefield 1'de Osmanlı Askerleri İlk Kez Göründü

Oyuncuları Birinci Dünya Savaşı yıllarına götürecek olan Battlefield 1, haliyle Osmanlı Devleti'ni de içerecek. Ek olarak Türkçe dil desteği de verecek olan oyun için yayınlanan son videoda ise Osmanlı askerleri ilk kez görüldü.

Sürpriz bir kararla Birinci Dünya Savaşı yıllarını seçen DICE, bunun hakkını vererek hazırladığı Battlefield 1 ile karşımıza çıkacak. 21 Ekim itibariyle PC, Playstation 4 ve Xbox One üzerinden oynanabilir olacak olan FPS oyunu, bu sene bizleri daha da heyecanlandıracak özellikler de taşıyor. Bunların başında oyunun Türkçe dil desteği verecek olması var. Üstüne Osmanlı Devleti ve askerleri de oyunda yer alacak.

Oyunun Gamescom'a özel hazırlanan videosunda ise Osmanlı askerlerini ilk kez görme şansı yakaladık. Aşağıdaki videonun 0.20'nci saniyesinde komutanın "kımıldayın haydi" diye bağırdığı duyulabiliyor. Bu bağırışın ardından görüntülere gelen silahların bir kısmının üstünde ise "ay yıldız" olduğu açıkça görülebiliyor. Tüm bunlarla birlikte İngiliz uçaklarının önünde uçan uçağın kanatlarında da ay yıldız direkt olarak görülebiliyor. Arap cephesini anlatacak olan ek paketle birlikte oyuna eklenecek olan Osmanlı askerlerini bu sebeple çoğunlukla çöllük yerlerde göreceğiz. O anların geçtiği videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz:

Battlefield'ın Televizyon Dizisi Çekilecek!

Battlefield 1'de Osmanlı Askeri Olacağı Kesinleşti 

YORUMLAR