Battlefield 1'de Osmanlı Askeri Olacağı Kesinleşti

Battlefield 1'de Osmanlı Askeri Olacağı Kesinleşti

Son günlerin en çok konuşulan oyunu Battlefield 1, oyuncuları Birinci Dünya Savaşı yıllarına götürecek. Çok oyunculu tarafından hangi devletlerin yer alacağı açıklanan Battlefield 1'de Osmanlı Devleti'nin de olacağı resmi olarak duyuruldu.

Electronic Arts ve DICE, beklenmedik bir karar alarak, Battlefield serisinin Birinci Dünya Savaşı yıllarına döneceğini açıklamıştı. Bu dönüşle birlikte oyunda yer alan silahlar ve haritalar da bir hayli değişecekti. E3 2016 konferansı sırasında gösterilen oynanış videosuyla, içeriğine de vakıf olmaya başladığımız oyunla ilgili çok beklediğimiz bir açıklama Twitter üzerinden yapıldı. Resmi Battlefield Twitter adresi üzerinden, yeni oyunun çok oyuncu tarafından oynanabilecek olan devletleri belli oldu.

Yapılan açıklama ise şöyleydi: "Multiplayer'da: Britanya, Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, İtalya, Osmanlı İmparatorluğu ve Amerika Birleşik Devletleri [olacak]". Açıklamanın ilginç tarafı ise Fransa ve Rusya'nın oyunda yer almayacak olması. Savaşın çıkmasında Rusya'nın Orta Asya ve Balkanlar politikalarının çok önemli olduğu düşünülürse, böylesine bir kararın alması gerçekten şaşırtıcı görünüyor. Yine de ilerleyen günlerde yapılacak güncellemeler ya da DLC paketleri ile bu iki ülkenin askerlerinin de oyuna eklenmesi muhtemel.

Battlefield 1'de Altı Silah Sınıfı Olacak ve Silah Eklentileri Olmayacak

Electronic Arts Yeni Battlefield 1 Fragmanını Bu Kısa Videoyla Duyurdu

Battlefield 1'de Osmanlı İmparatorluğu da Yer Alacak ve Türkçe Olacak

YORUMLAR