Battlefield 1'de Osmanlı İmparatorluğu da Yer Alacak ve Türkçe Olacak

Battlefield 1'de Osmanlı İmparatorluğu da Yer Alacak ve Türkçe Olacak

Bir süredir yeni Battlefield'ın duyurulması bekleniyordu. 6 Mayıs itibariyle yapılan tanıtım etkinliği itibariyle ise yeni Battlefield 1 oyunu da ortaya çıktı. 

Birinci Dünya Savaşı yıllarında geçecek oyuna dair en çok merak edilen detay ise Origin sayfasında kendine yer buldu: Battlefield 1 Türkçe olacak ve Osmanlı İmparatorluğu da içerecek. Electronic Arts ve DICE tarafından yapılan sunumla birlikte yeni oyununun isminin Battlefield 1 olacağı kesinleşti. Yakın zaman önce çıkan söylentileri doğrulayan tanıtım etkinliğiyle birlikte, Battlefield 1'in Birinci Dünya Savaşı temalı olacağı resmi olarak açıklanmış oldu. Ancak beklentilerin aksine Battlefield 1 direkt olarak o yılları anlatmak yerine, alternatif bir Birinci Dünya Savaşı hikayesini gözler önüne serecek.

Henüz oyunun hikayesine dair detaylı bilgilere sahip olamasak da Origin sayfası üzerinden en merak edilen konulardan birinin cevabını alma fırsatını da yakaladık. Resmi Battlefield 1 sayfası üzerinden, oyun için yayınlanacağı açıklanan ilk eklenti paketlerine ve detaylarına ulaşılabiliyor. Bunlar arasında yer alan Lawrence of Arabia isimli pakette ise hemen aşağıda yer alan resimde de görebileceğiniz gibi Osmanlı Devleti'nin olacağı kesin olarak belirtilmiş.

Battlefield 1'de Osmanlı İmparatorluğu da Olacak

Bilgi notunda yazanların tam çevirisi ise şöyle: "Arabistan'ın Lawrence'ı ile birlikte savaşın başka bir yanını görün. Osmanlı İmparatorluğu'na karşı gerçekleştirilen Arap İsyanı'nda esas rol oynayan ünlü arkeolojist ve diplomat T.E Lawrence'ın macerasına dayanan silahları ve eşyaları edinin."

Battlefield 1 Türkçe Çıkacak

Bu bilginin yanı sıra oyuna dair bir diğer güzel ayrıntı ise Türkçe dil desteği. Yine Origin sayfasında desteklenen diller arasında Türkçe de kendine yer bulmuş durumda. Oyunda Türkçe seslendirmenin olması çok muhtemel görünmese de, alt yazı desteğinin olacağı da kesin bilgiler arasında. 

Oyuna dair daha detaylı bilgileri de alabileceğiniz Origin sayfası üzerinden, desteklenen diller kısmına geldiğinizde Türkçe'nin de desteklenen diller arasında olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Battlefield 1 gibi bir serinin Türkçe destek vermeye başlaması ise bundan sonra çıkacak büyük oyunlar için de umut ışığı olmuş durumda. Eğer oyuna beklenen ilgi olursa, bundan sonra her oyunda Türkçe desteği görmemiz işten bile değil. 

Battlefield Türkçe Oldu!

Battlefield 5 Hakkındaki Yeni Söylenti Ortalığı Kasıp Kavurdu

Battlefield Geliştiricileri Yeni Call of Duty'i Yerden Yere Vurdu!

YORUMLAR