Battlefield 1'in Betası Rekor Kırdı!

Battlefield 1'in Betası Rekor Kırdı!

Electronic Arts, bugün yayınladığı bazı istatistikler ile Battlefield 1'in ilk açık betasının ne kadar ilgi gördüğünü ortaya koydu. İstatistiklere göre; Battlefield 1, EA tarihinin en çok oynanılan betası olma özelliğini, 13.2 milyon oyuncu ile ele geçirdi.

Battlefield 1, serinin diğer oyunlarından bir hayli farklı olacak. Daha önce bizleri İkinci Dünya Savaşı'ndan modern günlere kadar birçok farklı temayla karşılaşayan Battlefield serisi bu sefer Birinci Dünya Savaşı yıllarına dönecek. Ayrıca oyunun Türk oyuncuları ilgilendiren tarafları da var: Battlefield 1 Türkçe çıkacağı gibi Arap yarımadasında geçecek mücadelelerde Osmanlı Devleti'ni de içerecek. 

Battlefield 1'in ilk açık betası 30 Ağustos - 7 Eylül arasında gerçekleşmişti. Daha öncesinde üç günlük bir süre boyunca bazı oyuncular da betaya başlayabilmişti. Tüm bu süreç boyunca betayı tüm platformlarda 13.2 milyon kişinin oynadığı belirtildi. PC, Playstation 4 ve Xbox One üzerinden gerçekleşen beta, oyuncu sayısıyla 9 milyon kişinin oynadığı Star Wars: Battlefront'u da geride bıraktı.

Merakla beklenen Battlefield 1, 21 Ekim tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için yayınlanacak. 

Battlefield 1'de Osmanlı Askerleri İlk Kez Göründü

Battlefield 1'den Bir Saatlik Osmanlı - İngiliz Savaşı

İşte Türkçe Seslendirmeli Battlefield 

Battlefield 1 ya da Video Oyunları Gerçekleri Anlatabilir Mi?

YORUMLAR