Battlefield 4 Grafik Motorunun Özellikeri

Battlefield 4 yepyeni bir grafik motoruyla karşımıza çıktı.

Battlefield 4 Grafik Motorunun Özellikeri

Dün itibariyle kapalı kapılar ardında gösterimi yapılan Battlefield 4 için ilk bilgiler gelmeye başladı.

Oyun için uzun bir oynanış videosu yayınlayan yapımcı firma, Battlefield 4'ün grafiklerini ilk kez gözler önüne serdi. Videoyla beraber, her anlamda oldukça kaliteli grafiklere sahip olan Battlefield 4'ün sanılanın aksine grafik motoru olarak Frostbite 2'nin gelişmiş bir versiyonunu kullanmadığı da ortaya çıktı. Frostbite 2 yerine Frostbite 3'ü geliştiren yapımcı firma, bu grafik motorunun nimetlerinden faydalanarak daha güçlü teknik özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Battlefield 4'ün İlk Ekran Görüntülerini görmek için resme tıklayın

Peki nedir bu güçlü özelliker?

Artık Bad Company 2'deki kadar detaylı bir çevre yıkımı söz konusu olacak. Ancak burada fark; etraf yıkılırken kaplamalar da beraberinde kaybolmayacak. Yıkılmış olmasına rağmen, yıkılan parçaların kaplama ve detay kalitesi korunacak. Bunun dışında daha iyi bir ışıklandırma sistemi, daha iyi animasyonlar ve yeni bir hava durumu mekaniği de oyuna eklenmiş durumda.

Gösterilen uzun oyun içi videosundan da anlaşılacağı üzere grafikler seviye atlamış. Henüz yeni duyurulan Battlefield 4 hakkında daha detaylı bilgiler gelmeye devam edecektir.

Battlefield 4 Çıkış Tarihi Duyuruldu

YORUMLAR