Battlefield 5 Battle Royale Moduyla Çıkabilir

Battlefield 5 Battle Royale

Battlefield serisinin geliştiricisi DICE, yeni oyunu Battlefield V için Battle Royale modunu test etmeye başladı.

Bugün itibarıyla yayınlanan haberlerde, İsveçli oyun stüdyosunun Battle Royale üzerine geliştirmeler yaptığı iddia edildi.

Birinci kişi bakış açısıyla oynanan nişancı oyunlarını sevenlerin favorileri arasında yer alan Battlefield serisi, bugüne kadar birçok başarılı yapımla karşımıza çıkmıştı. Son olarak, oyuncuları Birinci Dünya Savaşı yıllarına götüren Battlefield 1’i piyasaya süren DICE ve EA, yakın zaman önce yaptıklarıyla açıklamayla birlikte bir sonraki oyunlarının İkinci Dünya Savaşı’nı konu alacağını söylemişlerdi.

Oyuncuların dört gözle beklediği Battlefield 5 için bugün farklı bir haber geldi. VentureBeat isimli internet sitesi, DICE’te çalışan kimi geliştiricilere dayandırdığı haberinde Battlefield 5’te yer alacak olan Battle Royale modunun test edilmeye başlandığını söyledi. Henüz test aşamasında olan modun asıl oyunla birlikte oyuncuların beğenisine sunulup sunulmayacağı henüz bilinmezken, testlerin başarılı geçmesinin ardından modun oyunla birlikte çıkabileceği vurgulandı.

Electronic Arts, geçtiğimiz ay yaşanan sızıntının ardından Battlefield V adını verdiği oyunu resmi olarak duyurmuştu. İkinci Dünya Savaşı’nı anlatacak olan oyunun isminin ise zafer işaretinden hareketle Battlefield V olacağı belirtilmişti.