Battlefield 5 İçin 2016'yı Beklememiz Gerekecek

Battlefield 5 İçin 2016'yı Beklememiz Gerekecek

EA tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da endüstri analizcisi Stern Agee, EA'in ünlü FPS serisinin sıradaki oyunu olacak Battlefield 5'in gerçekleşeceğini ve 2016'da piyasaya sürüleceğini iddia ediyor.

Stern Agee tarafından yayınlanan raporda endüstri analizcisi EA'in Battlefield 5'i 2016'ya çektiğini düşünüyor. Burada bahsedilen zaman değişikliği de insanın aklına birçok soru getiriyor. Battlefield 5'in daha önce hiç gündeme düşmemesi bir yana, tarihin neden belirli bir noktadan 2016'ya kaydırılması fikri de büyük ölçüde oyuncuları meraklandırmış durumda.

Firmaya göre bunun birçok nedeni var. EA öncelikle Battlefield başlığı altında geçecek ve şimdiden birkaç beta aşaması atlatmış Battlefield Hardline isimli oyunu 2015'te piyasaya sürecek. İkincisi bir faktör olarak EA yine 2015'te piyasaya süreceği Star Wars: Battlefront'a büyük ölçüde güveniyor. Eski senelerde birçok oyuncunun hastası olduğu, Star Wars hayranları kadar birçok sıradan oyuncunun da severek oynadığı Battlefront serisi yeni nesilde de büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Bir yandan da EA'nin Battlefield 5 için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğu söylentileri var. Biliyoruz ki firma Battlefield 4'ün çıkışında yaşadığı fiyaskoyu 5'te de yaşamak istemeyecektir. Bu yüzden oyunun yapım aşaması kadar tüm platformlara her anlamda hazır olması da EA için artık büyük bir önem taşıyor.

Battlefield oyunları bu tarihe kadar hep iki senelik geliştirme çerçevesinde piyasaya sürüldü. Şu anda tüm dikkatini Battlefront'a vermiş DICE büyük ihtimalle yeni oyunlarını piyasaya sürdükten sonra Battlefield 5 için girişimlere başlayacak. Ancak tüm bunların şu anda sektör analizine göre söylendiğini ve belki EA'in Battlefield 5 planları arasında yer almadığını da hatırlatmak lazım.

Google, Hangouts Aramalarını 25 Ülkede Deneme Amaçlı Ücretsiz Yaptı

Call of Duty: Advanced Warfare, Dijital Platformlarda Erken Satışa Sunulacak

YORUMLAR