Battlefield Geliştiricileri Yeni Call of Duty'i Yerden Yere Vurdu!

Battlefield Geliştiricileri Yeni Call of Duty'i Yerden Yere Vurdu!

Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce Infinity Ward ve Activision, Call of Duty serisinin yeni oyunu Call of Duty: Infinite Warfare'ı resmi olarak dünyaya duyurmuşlardı. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı bu duyurunun birkaç gün ardından da yeni oyunun hikayesini ve içeriğini bize daha yakından tanıtan bir video da yayınlamıştı. Bu videoda hem uzayda hem dünyada geçen aksiyon dolu sahneler yer alıyordu. Ayrıca videonun sonuna serinin klasik oyunu Modern Warfare'ın yenilenmiş versiyonundan da kareler sıkıştırılmıştı.

Yeni Call of Duty oyununun duyurusunun yapıldığı günlerde FPS türünün bir diğer büyük hiti olan Battlefield cephesinde de hareketlilik yaşanıyordu. Electronic Arts Türkçe olarak yaptığı sosyal medya paylaşımlarında Battlefield 5'in duyuru tarihi olarka 6 Mayıs'ı gösteriyordu.

Call of Duty ve Battlefield Arasındaki Rekabet Kızıştı

Call of Duty serisinin yeni oyununun tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından Battlefield geliştirici ekibi bu video ile ilgili yorumlarını sosyal medya üzerinden paylaştılar ve deyim yerindeyse bu yorumlarında Call of Duty: Infinite Warfare'ı yerden yere vurdular. DICE'ın video ve medya editörü Roland Smedberg olaya oldukça sert bir giriş yaptı:

" Bu gün yeni COD fragmanını seyrettim. Ne kadar garip! Küçük sevimli serbest kamera çekimleri, paha biçilemez 2010 grafikleri ve ilk okul seviyesinde düzenleme! Garip! "

Fragmanı teknik açıdan eleştiren Smedberg eleştirilerine şu yorumları da ekledi:

Videodaki alan derinliği (Depth of Field) çirkin bir şekilde kullanıldığı ve ışıklandırmanın vasat olduğunu belirten DICE video editörüne yeni Battlefield fragmanı üzerinde çalışan Randy Evans da katılıyor ve oyunun 10 sene öncesinden bir oyunmuş gibi göründüğünü ifade ediyor.

DICE'da mühendis olarak çalışan Julian Manolov da tartışmaya dahil olarak şu paylaşımı yapıyor:

Manolov 3.5 dakika boyunca CG (render) seyrettiğinden bahsederek asıl oyunu gösteren bir videonun bağlantısını istiyor. Bütün bu tartışmalar üzerine Smedberg'e yeni Battlefield fragmanının ne olacağı sorulduğunda ise DICE video editörü 6 Mayıs Cuma günü internetin eriyeceğini ifade ediyor:

Bu açıklamaların üzerine gözler 6 Mayıs'taki duyuruya odaklanmış durumda.

Call of Duty: Infinite Warfare Çıkış Tarihi ve İçeriği Güzel Bir Sürprizle Belli Oldu

2016'da Çıkacak FPS Oyunları

YORUMLAR