Battlefield V Duyuruldu! İşte İlk Video

Battlefield 5 Video

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından birkaçına ev sahipliği yapan Battlefield serisi, uzun süredir dört gözle beklenen açıklamayı yaptı. Düzenlenen canlı yayınla birlikte serinin yeni oyunu Battlefield 5 tanıtıldı. Yayın sırasında Battlefield V ilk videosu, serinin sevenleriyle paylaşıldı. 

İsveçli video oyun geliştiricisi DICE, uzun süredir Battlefield oyunları geliştiriyor ve birinci kişi bakış açılı nişancı oyunu sevenleri mutlu etmeyi başarıyordu. Özellikle Battlefield 1 ile birlikte hayran kitlesini arttırmayı başaran seri, Birinci Dünya Savaşı yıllarını konu alan oyunun ardından İkinci Dünya Savaşı'nı anlatacağının sinyallerini, uzun süredir veriyordu. Battlefield V adını alacağı söylenen oyuna dair dedikodular birkaç aydır haber sitelerinde kendine yer bulurken, bugün beklenen açıklama yapıldı.

Battlefield V Çıkış Tarihi

Bizzat DICE tarafından düzenlenen ve canlı yayınlanan tanıtım etkinliğiyle birlikte oyuna dair ilk detaylar paylaşıldı. Yeni oyunun Battlefield V adını taşıyacağı, yayın sırasında doğrulanırken, oyunun 19 Ekim itibarıyla PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabileceği söylendi. Bununla birlikte Battlefield 5'i ön sipariş edenlerin oyuna 17 Ekim'den itibaren girecekleri de ifade edildi. 

 E3 2018 sırasında Los Angeles'da düzenlenecek olan EA Play etkinliğine katılanların Battlefield 5'i ilk elden deneyeceklerinin altı çizilirken, oyuna dair oynanış görüntülerinin yer aldığı bir trailer da gün yüzüne çıktı.