Battlefield V'in Tides of War Servisinin İkinci Bölümü Geliyor

Battlefield V oyununun ilk Tides of War bölümü olan Overture, geçtiğimiz Aralık ayının başlarında yayınlanmış olan güncelleme ile bizlerle buluşmuştu. War Stories moduna The Last Tiger adı altında yeni bir bölümün eklenmesinin yanı sıra Panzerstorm haritası, Practice Range modu, yeni silahlar ve kamuflajlar ve kaplamalar ile araçlarımızı özelleştirme imkanına kavuşmuştuk. Her güncellemede olduğu gbi birçok hata çözümlemesi, iyileştirmeler, rötuşlar ve bir takım değişiklikler de cabası. Uzun zamandır beklenen Chapter Two: Lightning Strikes ise yakın bir zaman içerisinde yayınlanacak.

Bugün itibarıyla PlayStation 4, PC ve Xbox One için yayınlanacak olan sıradaki Battlefield V güncellemesi ile eklenecek olan yeni bölüm, Squad Conquest adı altında yeni bir oyun modu ile gelecek. 17-30 Ocak 2019 tarihleri arasında oynayabileceğiniz Squad Conquest, Conquest modunun daha küçük ve daha gerilimli versiyonu olacak. Şimdilik Arras, Hamada ve Rotterdam olmak üzere üç haritanın seçilebilir olacağı mod, her biri iki oyuncudan oluşan sekiz takımın, üç noktayı ele geçirerek haritalara egemen olma mücadelesine sahne olacak. Mücadele sırasında, araç kullanımının limitli olacağını da söylemeden geçmeyelim.

Squad Conquest modu dışında listede ZK-383, Modele 1944 ve M1922 olmak üzere üç yeni silah da var. Bu silahlar tabii ki öylece bize verilmeyecek. Bu ay ve önümüzdeki ay aktif olacak haftalık görevleri yerine getirerek mühimmat deponuza ekleyebileceksiniz.

Bu hafta içerisinde yayınlanacak olan yeni güncelleme, her güncelleme gibi Battlefield V için hata çözümlemeleri, iyileştirmeler ve bir takım değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Time to Death, Death Experience, askerler, animasyonlar, araçların kullanımı, görsellik, ses, silahlar, teçhizatlar, uzmanlaşma, hasar, silah kullanımları, haritalar, modlar, kullanıcı arayüzü, ekrandaki göstergeler, seçenekler, kararlılık ve oyunun geneli için birçok hata çözümlemeleri, iyileştirmeler ve bir takım değişiklikler söz konusu olacak. Ayrıca bilgisayarı düşük seviyeli olan oyuncular için, Arras haritasında oynarken görsel avantaj sağlamamak adına alan yoğunluğu da artırılacak.

Son olarak, Lightning Strikes bölümü ile bizlere sunulacak olanlar tabii ki bunlarla sınırlı olmayacak. Daha önceden Electronic Arts tarafından yayınlanmış olan Battlefield V'in Tides of War servisi yol haritası ile Combined Arms modu, Şubat ayında oyuna dahil olacak. Arkadaşlarımız ile kooperatif olarak oynayacağımız bu mod ile bir dizi Combat Strike görevlerini yerine getirmeye çalışacağız. Rush modunun Battlefield V versiyonu, yeni bir Company Gear, yeni silahlar, yeni araçlar ve yukarıda saydığımız üç silahın haricinde daha başka hediyeler de kazanacağımız haftalık görevler de Lightning Strikes bölümüyle bizlere sunacaklar arasında yer alıyor.