Battlefield V'in Yeni Tides of War Bölümü Önümüzdeki Hafta Geliyor

Battlefield V için yeni ücretsiz içerikler gelmeye devam ediyor. Tides of War servisi üzerinden yayınlanan ilk bölüm Overture sonrasında, önümüzdeki hafta Lightning Strikes içeriğinin haftası olacak. Bizleri yeni bölüme hazırlamak için Battlefield V Twitter üzerinden yeni bir paylaşım yapıldı. Yeni Tides of War bölümü Lightning Strikes'ın fragmanı 14 Ocak 2019'da yayınlanacak.

Battlefield 1 sonrasında bu defa İkinci Dünya Savaşı döneminin konu alındığı Battlefield V, bir aylık bir gecikmenin ardından geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuştu. Şu ana kadar beklenen satış başarısı gerçekleştirilememiş olsa da yine de oyuncular tarafından büyük bir beğeni ile oynanıyor. Bundaki en büyük etkenlerden bir tanesi de tabii ki Tides of War.

Tides of War, ilk olarak Battlefield V ile seriye katılan bir canlı servis. Bildiğiniz gibi, Star Wars: Battlefront II krizi sonrası vazgeçilen Premium Pass içeriğinin yerini almıştı. Periyodik olarak yayınlanan güncellemeler ile birçok ücretsiz içerik, bölümler halinde bu servis üzerinden oyuncularla buluşturuluyor. Electronic Arts tarafından daha önceden yapılan açıklama ile halihazırda adının koyulduğu üç bölümden haberdar olmuştuk: Overture, Lightning Strikes ve Trial By Fire. Bu bölümlerden ilki olan Overture, geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde yayınlanan güncelleme ile Battlefield V oyuncularına sunulmuştu. Şimdi ise sırada Lightning Strikes var. Yeni Tides of War bölümü, 16 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacak. Bunun öncesinde de Battlefield V Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yapan Electronic Arts, 14 Ocak 2019 tarihinde Lightning Strikes ile ilgili bir fragmanın yayınlanacağını duyurdu.

Twitter gönderisine iliştirilmiş olan on altı saniyelik klip, bizlere pek fazla bir şey sunmuyor ama daha önceden paylaşılan bir takım detaylara bakacak olursak, Battlefield V oyununun duyurusu ile haberdar olduğumuz Combined Arms modu, yeni Tides of War bölümü ile oyuna dahil olacak. Kooperatif olarak oynanacak bu mod kapsamında, bir dizi Combat Strike görevleri ile yapay zekaya karşı hayatta kalmaya çalışacağız. Bu görevlerden ilki de görünen o ki Few Good Soldiers olacak. Ne var ki, şimdilik herhangi bir detay verilmiş değil. Ayrıca her birinde iki kişinin olacağı sekiz takımın haritaya egemen olma yolunda mücadele vereceğimiz Squad Conquest ve Rush modunun Battlefield V versiyonu da Lightning Strikes bölümü ile bizlere sunulacakların arasında yer alacak.