Bavullarınızı Toplayın Gidiyoruz, Dünyanın En Hızlı İnterneti Neredeymiş Belli Oldu

Bavullarınızı Toplayın Gidiyoruz, Dünyanın En Hızlı İnterneti Neredeymiş Belli Oldu

Bu sayfalarda az mı internet bağlantı hız sorunu hakkında konuştuk? Ancak dünyada bu sıkıntıları hiç yaşamayan yerler de var.

International Telecommunication Union (ITU) 2015 raporu yayınladı. Bu rapora göre dünya üzerinde en hızlı interneti olan ülkelerde belli oldu. ITI raporlarında internet hızı ülkelerin ekonomik gelişmeleri ile oranlanıyor. Bu noktada en yüksek yüzdeye sahip olan ülke doğal olarak kaliteli internet hizmeti veriyor.

Raporda Güney Kore'nin Danimarka'yı ikinciliğe iterek birinci sıraya yerleştiği görülüyor. Bu iki ülkenin ardından sırasıyla İzlanda, Birleşik Krallık ve İsveç geliyor. Türkiye ise 69. sırada yer alıyor. Listenin en son sıralarında (163-167) sırasıyla Malawi, Madagaskar, Etiyopya, Eritre ve Çad var.

Güney Kore internet hızını neye borçlu?

Aslında Güney Kore hızlı internetini kısmen e-sports (elektronik sporlar) sektörüne ve elbette hızla gelişen teknolojisine borçlu. Güney Kore'de en zavallı internet kafelerde bile yüksek hızlı internet bağlantısı bulmanız mümkün olabiliyor.Güney Kore'de internet hızı bölgesine göre en düşük 23 en yüksek 68 Mbps olarak ölçümleniyor. Raporun gösterdiği, çok da sürpriz olmayan diğer bir nokta da, internet kalitesinin tüm dünya çapında artmış olması. 

Türkiye'nin İnternet Hızı Hakkında Bizi Düşündüren Şeyler

Türkiye Mobil İnternet Raporu Açıklandı

YORUMLAR