Bayanlar 2012 Yılında Daha Fazla Sms Atarak Telefonda Daha Çok Konuştu

Bayanlar 2012 Yılında Daha Fazla Sms Atarak Telefonda Daha Çok Konuştu

Avea 2012 yılına ait mobil kullanım istatistiklerini yayınladı. Bu verilere göre 2012’de kadınlar konuşma, MMS ve SMS gönderiminde, erkekler ise data ve akıllı telefon kullanımında birinci oldu. Avealıların en çok modayı takip ettiğini gösteren endeks; işbirliği servislerinden erkeklerin magazin ve astrolojiyi kadınlardan daha fazla kullandığını gösterdi.

Avealı genç erkekler teknoloji ve astroloji servislerinden sonra en çok NBA basketbol servisine ilgi gösterirken, cepten en çok Mega Star Tarkan dinlendi.

2012 yılı endeks bilgilerine göre; İstanbul en çok konuşan ve en çok data kullanan kent olarak işaret edilirken, SMS’in liderinin ise İzmir olduğu gözlemlendi.

Endeks verileri Avealıların en çok giyim sektöründe yapılan kampanyalardan yararlandığına ışık tutarken, bu sektörü sırasıyla gıda, e-ticaret ve ulaşım alanları izledi. Erkekler çiçek gönderimi ortaklıklarına kadınlara göre yüzde 62 oranında daha fazla ilgi gösterdi.  25 yaş üstü Avealılar gençlere göre 7 kat daha fazla çiçek gönderimi yaptı. Endeks, “erkekler çiçek göndermeyi sevmez” tezinin doğru olmadığını da göstermiş oldu.

Avea müşterileri özel günlerden en çok SMS'i Sevgililer Günü’nde gönderirken, en çok data kullanımını yılbaşında yaptı. Resmi bayramlarda en fazla data kullanımı Cumhuriyet Bayramı’nda olurken; kandil günlerinden Beraat Kandili’nde data kullanımı, Regaip Kandili’nde ise ses trafiği arttı.

Endeks; kadınların akıllı telefon sahipliği oranında yüzde 45, erkeklerin akıllı telefon sahipliği oranında ise yüzde 62 yükselme olduğunu gösterdi. Verilere göre 25 yaş altındaki gençlerin akıllı telefon sahiplik oranı 3 kat artarken, 25 yaş üstü müşterilerde bu oran 2’ye katlandı.

LG yeni akıllı telefonunu tanıttı

YORUMLAR