Bazı Kullanıcılar Telefonlarından Facebook Uygulamasını Silemiyorlar

facebook uygulaması

Bazı Samsung kullanıcıları, telefonlarına yüklü olarak gelen Facebook uygulamalarını silememekten şikayet etmeye başladılar. Bloomberg tarafından aktarılan haberde, önemli sayıda kullanıcının bu konudan muzdarip oldukları dile getirildi.

Facebook’u kullanmaktan sıkılan ya da güvenlik endişeleri sebebiyle uygulamadan kurtulmak isteyen Samsung akıllı telefon kullanıcıları, Facebook uygulamasını kaldırmak istediklerindeyse bunu yapamadıklarını fark ettiler. Samsung’a dair haberlerin yayınlanmasının ardından konuya müdahil olan ve kendi telefonlarındaki Facebook uygulamalarını silmek isteyen başka marka kullanıcıları da uygulamayı silemediklerini aktardılar.

Halihazırda neredeyse bütün telefon üreticileri, kullanıcılarının deneyimlerini daha kaliteli hale getirmek adına modellerine çeşitli uygulamalar yüklüyorlardı. Genellikle mesajlaşma, dosya kontrolü, kamera ya da buna benzer uygulamaları telefonlara yükleyen üreticiler, bir süredir Facebook, Twitter, Amazon, YouTube ve diğer çok kullanılan uygulamaları da telefonları önceden yüklemeye başlamışlardı.

Ön yüklü gelen uygulamaların kritik görevleri olmaması durumundaysa rahatlıkla telefondan silinebiliyorlardı. Bloomberg tarafından haberleştirilen sosyal medya gönderilerindeyse bunun bazı Samsung modellerinde mümkün olmadığı detayına yer verildi. Diğer uygulamaların aksine Facebook uygulamasında etkisizleştir ve sil seçeneklerinden sadece etkisizleştirme seçeneği kullanılabiliyordu.

Konuyla ilgili Bloomberg’e açıklama yapmaktan çekinen Facebook yetkilileri, daha önce yine benzer bir konu üzerine, devre dışı bırakılan uygulamaların tamamen çalışmayı bıraktıklarını ve kullanıcıların herhangi bir datasını toplamadıklarını ifade etmişlerdi.