BBM Android ve iOS İçin Sesli ve Video Görüşmeler Geliyor

BBM Android ve iOS İçin Sesli ve Video Görüşmeler Geliyor

BBM geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlar için yayınlandı ve uzun yıllardır uygulamaya erişmek isteyen ancak BlackBerry sahibi olmayan kullanıcılar da her ne kadar biraz geç de olsa BBM'e kavuşma fırsatı yakaladılar. Diğer sohbet uygulamalarına göre daha güvenli olan ve telefon numarası yerine bir PIN numarası vererek sohbet gerçekleştirdiğiniz BBM, şimdilik sadece yazılı sohbetlere imkan tanıyor ve bu durum diğer sohbet uygulamaları karşısında çok büyük bir dezavantaj.

Şu anda BlackBerry 10 kullanıcıları bu özellikleri kullanabiliyorlar ancak diğer cihazlardaki tüketiciler maalesef yazılı sohbete kilitlenmiş durumdalar. BlackBerry, BBM'in bu eksikliklerinin tercih edilmesi önünde bir engel olacağına inandığı için elbette bir kaç ay içerisinde yeni sürümde uygulamayı düşünüyor. Ayrıca kanalların da iOS ve Android'e gelmesi ile birlikte şirketin ücretsiz olarak sunduğu BBM'den bir gelir elde etmesi mümkün hale gelecek.

Şimdilik 10 milyon olan BBM iOS ve Android kullanıcılarının önümüzdeki günlerde artışı ile birlikte daha fazla özelliğin de uygulamaya kazandırılacağına sıcak bakılıyor. Eğer BBM'i siz de kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklamayı unutmayın.

Volkswagen'dan ücretsiz bir iOS oyunu

YORUMLAR