BBM Android ve iOS Versiyonları İlk Günde 10 Milyon Kere İndirildi

BBM Android ve iOS Versiyonları İlk Günde 10 Milyon Kere İndirildi

Bir hayli sıkıntılı bir süreçten sonra çıkış yapan BBM ilk gününde bir rekora imza attı. Daha önce de çıkış yapmış olan fakat sızdırıldığı için ilk çıkışı iptal edilen BlackBerry Messenger bu sefer kesin olarak çıkış yaptı ve yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Tabi birçok kullanıcı BBM'yi Android ve iOS cihazlarında kullanmayı sabırsızlıkla bekliyordu. BlackBerry'nin de son zamanlarda popülerliğini yitirmeye başlayan anlık mesajlaşma yazılımını Android ve iOS cihazlar için yayınlaması oldukça mantıklı bir karardı.

Sonuç olarak resmi olarak çıkış yapmasının üzerinden 24 saat geçtikten sonra BBM iOS ve BBM Android toplamda 10 milyon kere indirildi. Bu rakam popüler bir uygulama olan BBM için bile büyük bir kazanım. BBM Apple App Store üzerinde oldukça hızlı bir şekilde yükselerek 75 ülkede en çok indirilen ücretsiz uygulamalar arasında ilk sıraya oturdu. BBM'nin kurucularından Andrew Bocking Google Play ve App Store üzerinde oldukça pozitif yorumlar aldıklarını ve 87.000 yorum içinden 60.000 5 yıldızlı yorum yapıldığını belirtiyor.

BBM'nin Android ve iOS versiyonlarının şu an için BlackBerry'deki orjinal versiyonda yer alan bazı özelliklere sahip olmamasına rağmen bu özelliklerin güncelleştirmelerle ekleneceğinin müjdesi verilmekte.

Eğer BBM'yi denemek isterseniz bağlantılarımızı kullanabilirsiniz:

Windows Phone için Resmi Instagram Uygulaması Yolda!

YORUMLAR