BBM Video Arama Özelliği Artık Tüm Dünyada Kullanılabilir

BBM Video Arama Özelliği Artık Tüm Dünyada Kullanılabilir

Geçtiğimiz Nisan ayında BBM için görüntülü konuşmanın fitilini ateşleyen BlackBerry, görüntülü konuşmanın kapsamını genişleterek hizmeti tüm dünyaya servis edecek.

BlackBerry'nin popüler mesajlaşma uygulaması BBM, geçtiğimiz aylarda video arama özelliğine kavuşmuş ve özellik ilk etapta sadece Amerika bölgesinde kullanıma sunulmuştu. Birkaç ay boyunca video arama özelliğini kullanıcılar üzerinde test eden BlackBerry, geçtiğimiz gün video arama özelliğinin kapsama alanını genişletti. Bundan sonra Asya ve Pasifik bölgelerinde de BBM video arama özelliği kullanılabiliyor olacak. 

İlk etapta sadece ABD ve Kanada bölgelerinde kullanıma açılan BBM video arama özelliği, gerekli testlerin ardından daha kararlı bir şekilde şu an dünyanın geri kalanına da açılmış durumda. Facebook Messenger ve WhatsApp gibi rakiplerinin çok gerisinde kalan BBM için video arama özelliğinin dünyaya açılması çok kritik bir karar. Öte yandan BBM'in Asya ve Pasifik bölgelerine açılması, yapılacak büyük yeniliklerin küçük bir parçasını temsil ediyor. BBM için yaz aylarında telefon numarasıyla hesap oluşturma, daha büyük boyutlu videoları paylaşabilme ve grup bildirimlerini sessize alma gibi imkanlar kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp ve Messenger gibi devler karşısında ayakta durmaya çalışan BBM, yaptığı küçük değişikliklerle de kullanıcılarını kaybetmek istemiyor.

Samsung, Google Android ile Bağlarını Koparırsa Ne Olur?

Yeni Bir Android Virüsü Telefonunuza Gizemli Aramalar Yönlendiriyor


YORUMLAR