Bedelli Askerliğe İlişkin Celp ve Sevk Tarihleri Belli Oldu

bedelli askerlik açıklandı

600 binden fazla gencin dört gözle beklediği bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri açıklandı. Bugüne kadar çok az kişinin dahil olduğu celpler açıklayan Milli Savunma Bakanlığı, bugün sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla bütün bedelli askerlik yapacakların gidecekleri yerleri ve tarihleri paylaştı.

Kısa bir süre önce 25 yaşına girmiş olanların yararlanabileceği şekilde bedelli askerlik hizmeti başvuruları açılmıştı. 15 bin lira para yatırmak suretiyle yapılan başvurular sonrasında, başvuruda bulunanlar 21 gün temel askerlik eğitimi alacaklardı. Kasım ayı itibarıyla yapılan ilk sevklerden sonra bir başka açıklama yapılmış ve bir sonraki açıklamayla bütün herkesin gidecekleri yerle ile tarihlerin açıklanacağı belirtilmişti.

Bugün 600 binden fazla gencin celp ve sevk tarihleri belli oldu. Bedelli askerliğe ilişkin celp ve sevk tarihleri www.turkiye.gov.tr adresinden açıklandı. E-Devlet üzerinde yer alan ASAL Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama ekranı, yoğunluk nedeniyle zaman zaman yanıt veremeyebiliyor. Gideceğiniz yeri görmek için hemen aşağıdaki uygulamayı indirebilir ve ASAL Bedelli Sınırlandırma Sonuç yazmak suretiyle sevk yerinizi ve tarihinizi görebilirsiniz.