Beklenen Özellik Nihayet Gmail’e Geldi!

Beklenen Özellik Nihayet Gmail’e Geldi!

Kullanıcıların, uzun zamandır beklediği özellik nihayet Gmail’e geldi. Popüler e-posta servisi, bundan sonra adresleri, telefon numaralarını ve kişileri tanıyabilecek ve bağlantılara dönüştürecek. İşte özellik hakkındaki detaylar.

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden bir tanesi olan Gmail, geç kalınmış bir özelliği nihayet kullanıcılarına açtı. Gmail web ve mobil platformlar için yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte uygulama, adresleri, telefon numaralarını ve kişileri otomatik olarak tanıyacak ve tıklanabilir bağlantılara dönüştürecek.

Halihazırda Android ve iOS platformundaki Gmail uygulaması, telefon numaralarını otomatik olarak tanıyordu, ancak adres ve kişi tanıma özelliğinin olmaması büyük bir eksiklikti. Zira kullanıcılar, Gmail üzerinden toplantı ve etkinlik ayarladığında, paylaşılan adresleri ve telefon numaralarını kopyalayıp başka bir yere yapıştırmak zorunda kalıyordu. Bu da yoğun bir iş temposuna sahip insanlar için zaman kaybı anlamına geliyordu.

Neyse ki Google bu soruna nihayet bir çözüm getirdi. Bundan böyle, mail kutunuza gelen adrese tıkladığınızda Google Maps, bir e-posta adresine tıkladığınızda yeni bir e-posta yazma penceresi ya da telefon numarasına tıkladığınızda cihazınızın varsayılan telefon uygulaması otomatik olarak açılacak.

Özelliğin birkaç gün içinde tüm kullanıcılara sunulmasını bekliyoruz.

Gmail Reklamlarına Son!

Gmail'de Size Hız Kazandıracak Klavye Kısayolları

YORUMLAR