Belediye Başkanı Pokémon GO'dan Faydalanmak İçin Çok Uğraşıyor

Belediye Başkanı Pokémon GO'dan Faydalanmak İçin Çok Uğraşıyor

Pokémon GO, insanların seyehat planlarını etkileyecek kadar popülerleşmiş durumda. Bunun farkına varan Rio de Janerio Belediye Başkanı, Olimpiyat Oyunları öncesinde Pokémon GO'nun Brezilya'da resmi olarak çıkması için uğraşıyor.

Yaklaşık bir hafta önce Yeni Zelanda ve Avustralya için piyasaya sürülen Pokémon GO, bütün oyuncuların ilgisini çekmiş ve çeşitli yollarla her yerde oynanılmaya başlanmıştı. Günlük kullanıcı sayısında Twitter'ı neredeyse geçecek olan oyun, devlet büyüklerinden küçük dükkan sahiplerine kadar herkesin ilgisini çekmiş durumda. Rio de Janerio Belediye Başkanı Eduardo Paes ise yakında başlayacak olan Olimpiyat Oyunları öncesinde henüz Brezilya'da resmi olarak yayınlanmayan oyunun, bir anca önce resmileşmesi için harekete geçmiş.

Oyunun geliştiricisi Niantic'e "lütfen, lütfen oyunu Brezilya'da çıkarın" şeklinde mesaj bile gönderen Paes, resmi Twitter hesabı üzerinden şöyle bir mesaj paylaştı: "Merhaba Nintendo! Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'na sadece 23 gün kaldı. Herkes [buraya] gelecek. Sizin de gelmeniz lazım." Yazdığı bu kısa mesajla birlikte birkaç görsel de hazırlatan başkan, oyunların içerisine dalan Hitmonlee, Lapras, Krabby, Ivysaur ve Exeguttor fotoğrafları paylaştı. Gönderisinin en sonuna ise oyunların maskotlarını koydu. 

Pokémon GO'nun Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'na geleceklerin seyahat planlarını etkilebileceğini düşünen belediye başkanı, bir mobil oyunun ne kadar etkili olacabileceğini bizlere bir kez daha göstermiş durumda. 

Pokemon Go Türkiye'ye Açıldığında Anında Öğrenmek İster Misiniz?

Eskişehir'de Pokémon Arayanlara Su ve Çay Ücretsiz

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

YORUMLAR