Belki de Twitter'a Gelen En Anlamlı Güncelleme Moments Olabilir

Belki de Twitter'a Gelen En Anlamlı Güncelleme Moments Olabilir

400 milyon kullanıcıya koşan Twitter bugün Moments (Anlar) hizmetini devreye soktu. Anlar servisi ile sıcak gelişmeleri takip edilebiliyor.

Twitter Moments ismini taşıyan bu yeni servis, Twitter’ın içerik yöneticilerinin seçtiği ve popüler olan konu başlıklarının kullanıcılara servis edilmesiyle çalışıyor. Bir nevi Twitter içerik servisi olarak adlandırılabilir.

Twitter Moments (Anlar) nasıl çalışıyor

Twitter kullandığınız akıllı cihazlarınızda karşınıza çıkacak olan yeni yıldırım  işareti ikonuna dokunarak önemli “Anlar”ın bir listesini görebiliyorsunuz. Yeni içerikler gün içinde güncellemeye devam ediyorlar. Daha fazla içerik arıyorsanız ekranı kaydırarak Eğlence,  ve Aktüalite gibi başlıklar altında geçmiş günlerden paylaşımlar ve haberler bulabilmeniz mümkün oluyor. Moments butonuna tıkladığınız zaman, başlık ve açıklamanın olduğu bir giriş bölümüne yönlendiriliyorsunuz. Seçtiğiniz içeriklerle ilgili büyük resimler, videolar, Vine dosyalarını da buradan ulaşabiliyorsunuz.

Twitter Moments henüz ülkemizde kullanıma açık değil. Ancak hızla küreselleşen bir güncelleme olarak kısa sürede dünyaya yayılması bekleniyor.

Twitter'ın Resmi CEO'su Jack Dorsey Oldu!

Twitter'da Artık Çoktan Seçmeli İletilerle Anket Yapılabilecek

YORUMLAR