Bentley, NASA Teknolojisini Kullanarak 53 Milyar Piksellik Fotoğraf Çekti

Bentley, NASA Teknolojisini Kullanarak 53 Milyar Piksellik Fotoğraf Çekti

Lüks otomobiller üretmesiyle bilinen Bentley, son arabası Mulsanne'yi NASA'nin yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme teknolojisini kullanarak tanıttı.

Hemen yukarıda yer alan fotoğrafta 330 bin dolarlık bir Bentley yer alıyor dersem ne dersiniz? Muhtemelen yolun sol kısmında yer alanları arabaya benzeteceksiniz ancak işin aslı öyle değil. Resmin tam ortasında Bentley'in son model arabası yer alıyor. Tam tamına 53 milyar piksele sahip olan yukarıdaki resim, Bentley'in son model arabasını tanıtmak için kullanılan ilginç yöntemlerden birisi. NASA teknolojisi ile çekilen resim NASA'nin Mars görevinde kullandığı kameralarla çekildi ve resimde başrolü oynayan Bentley Mulsanne'nin koltuğundaki logo 700 metre uzaklıktan zoom yapılarak net bir şekilde görülebiliyor. 

Bentley'in yeni arabasını tanıtmak için kullandığı yöntem 700 farklı karenin birleştirilmesiyle bir araya gelmiş ve 700 metre uzaklıktan koltukta yer alan logo net bir şekilde görülebiliyor. Tam olarak 53 milyar piksel çözünürlüğe sahip olan resim, standart bir baskı makinesiyle basıldığında futbol sahası büyüklüğünde alanı kaplıyor. Akıllı telefonlarla çekilen standart resimlerden 4.425 kat daha büyük olan resimdeki en küçük detay görülebiliyor. Resmin orjinal halini Bentley'in resmi sayfası üzerinden görüntüleyebilir ve resimde ufak bi gezinti yapabilirsiniz.

Tesla Model 3 ile İlgili Yeni Dedikodular Var

Xiaomi Katlanabilir Elektrikli Bisikletini Tanıttı


YORUMLAR