Bentley'nin İlk Elektrikli Otomobili 2025'te Geliyor

Bentley elektrikli otomobil segmentine geçişini dikkatle planlıyor. Şirketin genel müdürü, ekibinin otomotiv sektöründeki geçmişi ve geleceği nasıl bağlayacağına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Yeni elektrikli araçlar söz konusu olduğunda, Bentley CEO'su Adrian Hallmark "her şey elektrifikasyon üzerine" diyor. Elektrik motorlu ilk Bentley, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Bentayga Hybrid modeliydi. İleriye baktığımızda şirket adına elektrikli otomobil seri üretime girecek ancak hangi model olacağına henüz karar verilmedi.

"Elektrikli modelimizin ismi için modellerimizden birini alabiliriz ancak mevcut bir arabayı alıp içine pil takmaya çalışmayız, çünkü bir dizi verimlilik sorunu yaşayacağımızı biliyoruz" şeklinde konuşan CEO Hallmark, pille çalışan ilk modelinin Bentley logosuna yakışması gerektiğini söylüyor.

Bentley, Yeni bir Elektrik Motoru Geliştiriyor

Piyasadaki çoğu elektrikli otomobil aks başına tek bir elektrik motoru kullanıyor. İki tekerlekten çekişli modellerde bir motor bulunurken, yol boyunca dört tekerlekten çekişli olanlarda iki motor kullanıyor. Bentley ise elektrifikasyon için farklı bir yol izleyebileceğini söyledi. Her tekerleğe özel elektrik motoru yerleştirecek şirketin en erken 2025 yılına kadar geliştirme sürecinde olacağını belirtelim.

YORUMLAR