Berat Albayrak’ın e-Postaları Bu Kez WikiLeaks’te Yayınlandı

Berat Albayrak’ın e-Postaları Bu Kez WikiLeaks’te Yayınlandı

WikiLeaks, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen birçok e-postayı yayınladı. Bağımsız bir kuruluş olan WikiLeaks, kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayarak, yüzbinlerce ticari ve politik sırrı ortaya dökmesiyle tanınıyor.

Daha önce RedHack grubunun ele geçirdiği e-postalar Temmuz 2016’da yayınlanmış ancak Google Drive ve Dropbox’a erişim engellenince bir süre bu belgelere ulaşılamamıştı. Şimdi de WikiLeaks, Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın kişisel hesabından gönderildiği öne sürülen 57 bin 900 e-postasını yayınladı. Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan habere göre, WikiLeaks’te yayınlanan yazışmaların Nisan 2000 - 23 Eylül 2016 tarihlerini kapsadığı belirtiliyor.


Ne Olmuştu?

10 Eylül 2016’da RedHack’in resmi Twitter hesabı üzerinden Berat Albayrak’a ait olan e-mailleri paylaşacağını açıklaması üzerine Dropbox’a olan erişim engellenmişti. Dropbox’ın engellenmesinin ardından e-mail dosyalarını başka dosya paylaşım platformlarına da yaymaya başlayan RedHack, aynı nedenden ötürü Google Drive’ın da kapatılabileceğini paylaşmış ve akabinde Google Drive’da engelleme yasağına uğramıştı.

Dropbox ve Google Drive'a Erişim Engellendi! (Güncellendi)

Hacklenmekten Beter: WikiLeaks, Sony'den Çalınan Tüm Belgeleri Yayınladı

WikiLeaks Kurucusu Julian Assange’ın Web Sitesi Siber Savaş Kurbanı

YORUMLAR